Aprašymas

Grūdų laikymas plastiko rankovėse yra nuodugniai ištyrinėta sistema, kuri nuolat augo nuo jos įgyvendinimo pradžios. Argentinoje, kuri yra viena iš svarbiausių grūdus auginančių šalių, o klimatinės sąlygos ir žemės ūkio technika panaši į tokių šalių, kaip Amerika, Kanada ir Australija, grūdų laikymas rankovėse nuolat didėjo. Jau 2009-2010 m. maždaug pusė iš visų Argentinoje užaugintų grūdų (apie 95 mln. tonų) buvo saugojama plastiko rankovėse.

Toks grūdų laikymas padeda planuoti grūdų gamybos išlaidas. Jeigu jau turite grūdų sandėlį, ši sistema leidžia lanksčiai praplėsti turimas talpyklas, o tai reiškia neribotą kiekį papildomos vietos, kai gausus derlius, o komercinių saugojimo vietų arba nėra, arba jos brangios. Nepamirškite, kad skubotų pardavimo sprendimų priėmimas gali jums kainuoti daug pinigų. Kai jūsų grūdai saugiai laikomi, jūs neskubant galite analizuoti įvairius pardavimo variantus ir pasirinkti geriausią.

Grūdų sandėliavimas plastiko rankovėse reiškia, kad jūs išlaikysite juos  saugioje modifikuotoje aplinkoje, kur yra nedaug deguonies ir daug anglies dioksido. Anaerobinė aplinka apsaugo nuo vabzdžių, pelėsių nenaudojant cheminių medžiagų. Tai leidžia panaudoti mažiau darbo ir sutaupyti pinigų. Kai rankovė pripildoma grūdais, didžioji dalis oro pašalinama. Grūdams kvėpuojant, likęs deguonis greitai išnaudojamas, o išskirtas anglies dioksidas sulėtina apykaitos procesus ir taip prailgina produkto apsaugą. Grūdų laikymui plastiko rankovėse naudojama paprasta technika, kuri nereikalauja specialių įgūdžių.

Produkcijos sandėliavimui naudojamos polietileno rankovės. Du balti išoriniai sluoksniai suformuoti taip, kad apsaugotų nuo UV spindulių, saulės skleidžiamos šilumos, o juodas vidinis sluoksnis užtikrina viduje tamsą; jie sandarūs ir atsparūs vandeniui. Grūdus plastiko rankovėse galite laikyti, net jei drėgmės lygis šiek tiek viršija leistinas ribas. Manoma, kad 2-3 % grūdų drėgmės perviršis yra priimtina. Taip pat įrodyta, kad didelio procentinio drėgnio grūdai, kurių negalima laikyti aruoduose, plastiko rankovėse sudarytomis anaerobinėmis sąlygomis gali išbūti nekaitę kur kas ilgesnį laiką. Be drėgmės, sandėliavimui įtakos turi ir aplinkos temperatūra. Todėl svarbu sistemingai stebėti plastiko rankoves, ypač kai drėgmės ir temperatūros rodikliai yra aukšti. Bet kuriuo atveju, jei grūdai yra aukšto drėgmės lygio, iškrovus jie turi būti kuo greičiau džiovinami, nes atstačius aerobines sąlygas, mikroorganizmai gali tapti vėl aktyvūs. Grūdų laikymo rankovės tinkamos saugoti ir granuliuotoms medžiagoms, pavyzdžiui: galvijų pašarui, trąšoms, granulėms.

Plastiko rankoves, rekomenduojama guldyti Šiaurės – Pietų kryptimi. Tai sumažina neigiamą saulės spindulių poveikį. Patartina rikiuoti plastiko rankoves aukštesnėse vietose, užtikrinti gerą paviršinio vandens nutekėjimą, atokiau nuo medžių ir nuo kitų galimo pažeidimo šaltinių. Paviršius turi būti lygus, be akmenų ar aštrių daiktų, kad plastiko rankovės tvirtai gulėtų ant žemės su kuo mažesne pradūrimo rizika.  Jei reikia, pagrindas turi būti specialiai išlyginamas ir paruošiamas. Kartą tinkamai paruošus laikymo vietą, ją toliau būna patogu naudotis eilę metų, su minimaliomis išlaidomis priežiūrai. Tvirtas pagrindas taip pat palengvins plastiko rankovių ištuštinimą atėjus laikui grūdus paimti.

Plastiko rankovės vientisumo išlaikymas yra esminė sąlyga gerai grūdų kokybei užtikrinti. Tai labai paprastai ir akivaizdžiai matosi pagal įtempimo indikatorius, atspausdintus ant plastiko rankovių.

Bet koks plastiko rankovės pažeidimas turi būti kuo greičiau užtaisomas, kad atmosferos poveikis nepakenktų laikomiems grūdams. Drėgnesni, su priemaišomis, labiau mechaniškai pažeisti grūdai, ar grūdai iš pažeistų plastiko rankovių turėtų būti sunaudojami ar realizuojami pirmiausia.

image
image
image
image

GRŪDŲ LAIKYMAS – PLASTIKO RANKOVĖSE

ATSISIŲSTI BUKLETĄ